Засуджені на Рівненщині не відбувають покарання, поки не втручається прокуратура

Засуджені на Рівненщині не відбувають покарання, поки не втручається прокуратура
0
1742
0
Засуджені на Рівненщині не відбувають покарання, поки не втручається прокуратура

На момент прокурорської перевірки з’ясовано, що із 74 ухвалених упродовж 2017-2018 років вироків суду, якими осіб засуджено до позбавлення волі та арешту, 8 залишалися невиконаними. Основною причиною цього є невжиття органами поліції комплексу заходів задля встановлення місця перебування засуджених, оголошення у розшук осіб, які ухиляються від відбування кримінальних покарань, як наслідок –вчинення такими особами нових злочинів.

Для прикладу, вироком Кузнецовського міського суду, який  набрав законної сили у листопаді 2017 року, чоловіка засуджено за вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів до 3 років і 1 місяця позбавлення волі. Однак службовими особами Вараського відділу поліції вирок суду був виконаний та особу взято під варту більше, ніж через місяць – у грудні 2017 року. За цей час порушник вчинив ще ряд злочинів, за які судом тричі притягався до кримінальної відповідальності.

Також не було своєчасно виконано рішення Сарненського районного суду від 06.03.2018, відповідно до якого чоловіку за вчинення майнового злочину (крадіжка) призначено  покарання у виді 4 років позбавлення волі. Більше 7 місяців засуджений уникав покарання, однак діяльність щодо розшуку цієї особи поліцією не здійснювалася.

Лише на виконання вказівки прокуратури у листопаді 2018 року порушника було затримано та доставлено до слідчого ізолятора для подальшого направлення в установу виконання покарань.

Загалом, лише після прокурорського втручання заведено органами поліції 2 оперативно-розшукові справи щодо осіб, які уникали виконання вироків суду, затримано та доправлено до слідчого ізолятора 7 засуджених.

Також прокурорами внесено органам поліції 6 вказівок з вимогою усунення грубих порушень кримінально-виконавчого, кримінального процесуального законодавства та притягнення до відповідальності винних посадових осіб. Крім того, прокуратурою розпочато досудове розслідування за ст. 382 КК України за фактом умисного невиконання судового рішення службовими особами одного із відділів поліції, які не забезпечили розшук засудженої до арешту особи. За прокурорського втручання на даний час заведено оперативно-розшукову-справу та цього засудженого оголошено у розшук.

Робота на цьому напрямі триває.

 

 

 

Прес-служба прокуратури Рівненської області

 

0
Кримінал # прокуратура Рівненської області
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
110
Цьогоріч 79 дітей-сиріт з Рівненщини отримають гроші на житло
0
Читати далі
1509
У Рівному стане світліше
0
Читати далі
132
Завтра на Рівненщині стартує осінній призов
0
Читати далі
694
Першого жовтня у Рівному відключать світло
0
Читати далі
882
Голову Рівненської ТВК викликали на допит до слідчого: підозрюють фальсифікацію
0
Читати далі
472
52 країни відкрили кордони для українців
0
Читати далі
1778
Тепер офіційно: завтра до Рівного приїде Володимир Зеленський
0
Читати далі
221
Масштабне будівництво на РАЕС: підприємство вводить в експлуатацію нові об’єкти
0
Читати далі
185
Зеленський виключив Фокіна з Трьохсторонньої контактної групи по Донбасу
0
Читати далі