Чому дехто вважає, що Земля пласка?

Чому дехто вважає, що Земля пласка?
0
Чому дехто вважає, що Земля пласка?

Твердження про пласку Землю сьогодні звучать все частіше, не зважаючи на всю абсурдність. Ми, жителі 21-го століття, стали свідками Інтернету, генної інженерії і.. відродження старих неправдивих теорій про форму нашої планети. Що ж пішло не так?

Пласка Земля. Малюнок Орландо Фергюсона, 1893.

Припущення щодо того, що Земля кругла, підтвердив грецький математик Ератосфен, 240 року до н.е. Він спостерігав за відсвічуванням сонячного світла в колодязі в полудень у Сієні та Александрії. За допомогою відповідного приладдя вчений дійшов висновку: кут піднесення Сонця в обох місцях відрізняється приблизно на 7 градусів (це 1/50 кола). Врахувавши відстань між містами та дізнавшись різницю між кутами відсвічування, Ератосфен зміг виміряти окружність Землі та остаточно впевнитися у її формі.

Це сталося 2260 років тому. Сьогодні способів переконатися у тому, мав рацію Ератосфен чи ні, більш ніж достатньо. Можна навіть просто поспостерігати за тим, як пливе корабель чи летить літак.

До початку 15 століття у тому, що Земля кругла, мало хто сумнівався

Модель пласкої Землі

За останніми підрахунками, лише для 6,5 мільйонів американців наукові висновки не є переконливими: Земля пласка, і крапка.

До прикладу, цикл дня/ночі такі люди пояснюють так: Сонце та Місяць з однаковим діаметром у 51,5 кілометра (32 милі) обертаються навколо Землі на окремій площині, що знаходиться за 4828 км (3000 миль). Зірки, що розташовані на подібній віддаленій площині, рухаються разом з небесними тілами. Існує також невидимий «Антимісяць», що відповідає за зміну фаз Місяця-супутника в міру його переміщення.

З поясненням явища гравітації в подібних спільнотах не зовсім склалося. Переважна більшість прихильників теорії вважають, що нас притягує до Землі зовсім не її тяжіння, а нібито швидкість переміщення диска, на якому ми живемо, вгору. Вона дорівнює 9,8 м/с2 – невелика цифра для тіла такого розміру.

Цікаво, що члени Товариства пласкої Землі вважають нашу планету єдиною пласкою в Сонячній системі. Навіть Марс, на їхню думку, круглий – принаймні так прихильники теорії сказали Ілону Маску у Twitter.


Всі фото круглої Землі у таких колах вважаються фейковими, а GPS-навігатори нібито стараються заплутати пілотів та змушують думати, що вони літають навколо величезної кулі.

Прихильники теорії стверджують, Земля – диск із полярним колом у центрі – на своєму ободі має льодову стіну Антарктиду, висотою в 150 футів (46 метрів). Співробітники NASA, за їхніми словами, охороняють цей крижаний бар’єр, щоб люди не змогли перебратися через нього і таким чином випасти з диска. Стіна також стримує Світовий океан.

Як стверджує Товариство пласкої Землі, «фейкова» теорія круглої планети є фінансово мотивованою. Урядам та впливовим багатіям нібито простіше обдурювати народ, стверджуючи, що мільярди доларів витрачаються на розробку дороговартісних програм NASA.

Недовіра до фактів та високопосадовців

Для прихильників теорії доказів того, що Земля пласка, багато не потрібно, адже неозброєному окові так дійсно здається. Щоб впевнитися у правильності загальноприйнятого вигляду планети, необхідно використати складніші методи для спостережень. Все нібито говорить про те, що Земля за своєю природою – пласка. Візьмімо, до прикладу, експеримент на Бедфордському каналі, де Самюель Роубот 1838 року через телескоп слідкував за прапорцем, причепленим до човна, який повинен був проплисти 10 кілометрів. Щогла з прапором не зникала за горизонтом – значить, Земля пласка. Тільки от дослідник не врахував, що в таких обставинах часто внаслідок зміни щільності повітря та заломлення світла виникає оптична ілюзія, яка спотворює справжнє зображення в телескопі.

Цей експеримент став головним аргументом на користь прихильників непопулярної теорії

На YouTube до сих пір можна знайди купу відео, в яких досвід Роубота повторюють небайдужі. Насправді ж експеримент на Бедфордському каналі забракували ще 1870 року.

Збільшення кількості прихильників Товариства пласкої Землі відбувається внаслідок зростання недовіри до поглядів високопоставлених людей та медіа й розповсюдження популізму. Все це – наслідок віри в старі-нові конспірологічні теорії. Звідти пішли й помилкові твердження про оборону «крижаного бар’єру» ставлениками урядів та NASA.

Є екзистенціальні та соціальні причини, які спонукають людей до віри в конспірологічні теорії. У хаотичному світі постправди, де самотність стала чи не головною проблемою для здоров’я людей, чи насправді ми повинні дивуватись, що ці неправдиві факти набирають великої популярності?

За матеріалами: Tokar.Ua

Читайте також: Марс в 4k: в мережі з’явилось відео Червоної планети в найкращій якості

Читайте також: Apple Glass: що відомо про новий революційний девайс

Читайте також: Чи шкідливий 5G-зв’язок: руйнуємо популярні міфи

0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі
Дві фірми викрили на змові на тендерах із ремонту доріг на Рівненщині
0
Читати далі
85 вʼязнів із Рівненщини вступили до ЗСУ
0
Читати далі
Три проєкти з Рівненщини перемогли у конкурсі національно-патріотичного виховання
0
Читати далі
Цьогоріч СБУ Рівненщини викрили 32 особи за підозрою у державній зраді
0
Читати далі