Про мандри Рівненщиною розповідає блог "Купа пригод - путівник мандрівника". Грушвиця перша Рівненського району, городище. На жаль час його не жалів городище дуже сильно зруйноване з одного боку, але це перше городище біля якого я побачив камінь з пам'ятною табличкою, воно не перетворене на смітник та підступи до нього розчистили, також до вершини ведуть сходинки.
Городище розміщується в центральній частині села в ур. Городище, за 500 м на південний схід від церкви. Пам’ятку обстежив автор у 2003 р. [Прищепа, Звіт за 2002-2003 рр., с. 19-21]. Займає мисоподібний виступ правого корінного берега струмка заввишки 15 м. Городище збереглося не повністю, західний край укріпленого майданчика зруйнований кар’єром, в якому було споруджено шкільний тир (рис. 103). Як видно з контурів збереженої частини майданчика, він у плані був близьким до трапеції розмірами 65x60 м (площа 0,3 га), по периметру захищений валом заввишки до 1,5 м. Північний і східний відрізки валу з’єднуються під прямим кутом, з півдня вал дугоподібний. З напільного (східного) боку простежуються залишки рову, пошкодженого оранкою. З північної і південної сторін площадки на 3,0-3,5 м нижче гребеня валу влаштовано терасу завширшки до 2 м. Городище зображене на карті Генштабу РККА 1939 р. (топографічна зйомка 1884 р.) чотирикутним у плані, обведеним валом по периметру.
У південно-західній частині городища, де майданчик і вал пошкоджені кар’єром, проведено зачистку профілю валу. Виявилося, що вал було насипано із ґрунту на схилі. Висота насипу валу - 2,4 м, ширина - 5,5 м. Знахідок, які б дозволили визначити час спорудження валу, не виявлено. У центральній частині майданчика, в чорноземі, знайдено поодинокі уламки стінок давньоруських гончарних горщиків. Поселення виявлено на північний захід від городища біля церкви, на мисі в місці злиття двох струмків. На присадибних ділянках на площі близько 2 га зібрано фрагменти гончарних горщиків Х-ХІІІ ст., а також матеріали бронзового віку, пізньоримського часу.