Останнім часом, на будівлях та парканах Рівного, з`явились незрозумілі "чорні" графіті, які зображують адреси електронних сайтів, що розповсюджують психотропні наркотичні засоби. Доступ до наркотиків стає ще більш простіший і полегшений, бо адреси досі не перевірені, продавці приховані, а факту продажу та передачі, ніхто не фіксує. Небезпека розповсюдження наркотиків в області досягла неймовірних масштабів та загроз. Бездіяльність правоохоронних органів, байдужість місцевої влади вражають, адже дані графіті розміщені на великих будівлях в центрі міста і не побачити їх просто неможливо. Звичайно, на гачок злочинців потрапляють підлітки, які прагнуть до "героїчних " вчинків, особливо під дією алкогольних чи психотропних засобів або ж звичайна цікавість спонукає їх до отримання нових вражень.
Нікому не секрет, що кіберполіція іноді безсила перед розкриттям такого продуманого плану наркоторговців. А вони, у свою чергу, вигадують ще більш підступні способи розповсюдження "товару". Поява "чорних" графіті у Рівному та інших містах України стали тому доказом.
Журналісти сайту "ВСЕ", звернулися до заступника начальника ГУ НП у Рівненській області Сергія Волкова з проханням прокоментувати ситуацію в місті. На що він відповів, що нацполіція займається цим питанням.
Отже, час йде, а "розмальовки" в місті не зникають. Невже дійсно до даної проблеми нікому немає діла? Адже інформація і досі залишається доступною для дітей та підлітків. І це вже не говорячи про те, що естетичний вигляд вулиць вкрай зіпсований.
Як виявилось, на справді, адреси не є фейковими, а діючими та активним до співпраці з користувачами. Це збільшує загрозу та ймовірність потрапити на злочинні сайти дітям та підліткам. Тож батькам та людям, які опікуються неповнолітніми дітьми, варто бути вкрай обачними і по-можливості контролювати, до певної міри, перебування дітей на деяких невідомих сайтах, а також моніторити сторінки друзів ваших дітей, щоб вберегти їх від негативного впливу на ще невстановлену психіку.
Як відомо, на сьогодні, у кіберпастки можуть потрапити на тільки діти та підлітки, а й вже досвідчені користувачі. Тому поява "чорних" графіті у Рівному та інших містах області становить загрозу для усіх мешканців.
Як прокоментував заступник начальника ГУ НП у Рівненській області Сергій Волков:
"Ситуація знаходиться під контролем Департаменту кіберполіції і ретельно вивчається та досліджується. Наразі, відбувається фіксакція та документування даних фактів, на викриття причетних осіб або групи осіб до даного злочину, що займе певний період часу".
Дивним виявився і той факт, що у нацполіції на момент коментарів не було жодного фото-доказу з зображенням написів, що свідчить про недостатню зацікавленість та необ`єктивність інформування.
На питання про ліквідацію даних написів, Сергій Волков відповів, що це робота комунальників, а не поліції.
Проте, заступник начальника УЖКГ Рівного Володимир Лапюк, роз`яснив, що ліквідацією даних написів повиненні займатися ті, кому, безпосередньо належать розписані об`єкти. Якщо споруди є комунальною власністю- то за знищення графіті, відповідатиме служба комунального підприємства.
Виникає питання: чи розірветься це замкнуте коло? Чи почнуть правоохоронні органи діяти активно? Чи почне громадськість реагувати та примушувати органи влади протидіяти наркомафії в місті?