Аеродром "Воронів" - одна із туристичних принад Рівненщини та унікальний осередок розвитку планерного та парашутного спорту в Україні. Очолює його нині Олексій Кособуцький. Під час останнього візиту на аеродром, вдалося з ним поспілкуватися та задати питання. Тож, про життя "Воронова", труднощі та успіхи останній років читаємо далі.
- Наскільки успішний аеродром "Воронів" сьогодні?
- Якщо говорити про нашу планерну школу - ми перші в Україні. Наш клуб завжди цінився своїми кадрами. Вихованці постійно серед переможців Чемпіонатів України з планерного спорту.
Цьогоріч ми взагалі випустили 15 пілотів першого року навчання. Ці люди до нас прийшли у лютому і мали мрію - літати і при цьому не мали жодного досвіду. Це найкращий показник в Україні. Думаю, цей результат можна назвати успіхом.
- Однією із головних проблем, які озвучувалися в минулі роки - це гроші. Наскільки зараз справляєтесь і якими силами?
- Гроші це завжди болюча тема. Нас ніхто не фінансує. Ні до державного, ні обласного чи районного джерела фінансування нема.
Нині живемо в основному за рахунок туризму. Це говоримо про катання на літаку, планері, стрибки з парашутом, тандем-стрибки. Також нам допомагають ентузіасти-меценати .
- Цих коштів взагалі вистачає?
Літом вистачає, а от в зимній період не дуже.
- ТСОУ - це товариство сприяння обороні України. Наскільки зараз співпрацюєте з силовими відомствами чи міноборони?
Минулого року дуже тісно ми працювали з військовими та СБУ. Займалися навчанням людей. Зокрема, це стосується стрибків з парашутом, тандем-стрибки, керування парашутом та вантажні стрибки. Ця робота - це тендери та підряди. Дуже продуктивною вийшла праця. Ми зробили 3500 стрибків. Більше нас зробив тільки Харків, але в них набагато серйозніша інфраструктура.
В нинішньому році співпраця є, але вже в менших масштабах.
- Що потрібно, аби аеродром "Воронів" розквітнув?
Дуже активно займаємось популяризацією. Проводимо активні рекламні кампанії. Якщо говорити про самозабезпечення. То якби, для прикладу, ми випустили 30 пілотів-планеристів, цього б вистачило для функціонування як у літній, так і на зимовий період.
- Наскільки рівняни цікавляться планерним спортом чи стрибками з парашутом? Наскільки успішним був сезон, що вже минає?
Це літо було найуспішнішим за останні 15 років. Знову повернуся до планеризму. У нас дуже талановитий керівник Роман Талащук, який цей напрям курує. І загалом, сформувалася команда ентузіастів, які люблять небо. Відповідно, ті послуги які ми надаємо - вони якісні.
Якщо згадати ще за рекламу, то активно в соцмережах працюємо. Також зимою проводили і на найближчу зиму приготували ще більше сюрпризів для рівнян і не тільки. Розробили ми і подарункові сертифікати з гаслом "Подаруй емоцію". Матеріальні речі трохи втрачають актуальність. І тут є можливість коханій чи близьким подарувати емоцію, те що не забудеш. Це дуже романтично.
Це все добре, але саме в цьому році ми зробили більший акцент на спорт. Зайнялися оновленням техніки. З'явилися американські парашутні системи, а не радянські. Маємо і тандем системи, маємо інструкторів.
Як підсумок сезону - на середину жовтня плануємо клубні змагання з планерного і парашутного спорту. Започаткуємо і перехідний кубок, на якому буде гравіювання переможців кожного року. Це по планерному спорту. Готуємо і парашутні змагання на точність приземлення. Буде для наших спортсменів багато сюрпризів і не простих завдань для виконання.
- Ідеальний аеродром "Воронів" - який він?
Моєю амбіцією є, щоб в нас був найкращий авіаклуб в Україні. Це головна стратегія. Не забуваємо працювати над інфраструктурою та комфортом. Будуємо нові майстерні. Якщо просто, то боремось з "совком". Поки це вдається.