У закритому чаті «Слуги народу» розгорівся скандал на тему російської мови та її використання в Україні. Інформаційній агенції «Страни» вдалось отримати скріншоти переписки народного депутата Євгенія Шевченка з колегами.
Шевченко закликає колег змінити закон про мови та попереджає, що в нинішній редакційній політиці це приведе до кепських наслідків.
– Коли він почне діяти на повну силу, тоді і почнеться. А ті, хто проти – ви точно під прапором тої партії йшли? Можливо, треба було йти від партії «Голос» чи «Свобода»? – пише нардеп.
– Приймемо нормальний закон про російську та українську мови, і ОПЗЖ не буде з чим йти на вибори, – пропонує Шевченко.
В суперечку з Шевченко вступив народний депутат від Рівненської області Олександр Аліксійчук.
– В нас є Закон і він діє. А якщо хтось не хоче піднімати тему мови, то я б йому не радив, тому що це приведе як мінімум до нехороших наслідків всередині фракції, – заявив Аліксійчук.
Шевченко ж нагадав, що Зеленський пообіцяв послабити українізацію.
– Особисто вам нагадаю: Президент особисто і публічно заявив на виборах про перегляд цього Закону (*про мову, – прим.ред). Якщо не брешете, що підтримуєте Президента до цих пір, доведіть голосуванням, – написав Шевченко.
Він також заявив, що російська мова прописана в Конституції країни.
– Російську мову ніхто не зможе викорінити з України. Жодним законом. Доки він є в Конституції, Україна буде цільною і неподільною. Запам’ятайте всі, російську мову можна буде викорінити з країни тільки через референдум. Ваша позиція по мовній політиці заперечує президентській. Зафіксували! – пише Шевченко.
– Ти дуже неправий, – відповів йому колега з фракції Андрій Мотовиловець. Він також заявив, що в української мови не було таких прав, які були в російського 50 років.
Аліксійчук при цьому заявив, що Шевченко процитував конституцію країни-агресора. На що Шевченко надіслав йому скріншот з Конституції України, де гарантується вільний розвиток та захист російської мови.
Пропонуємо вам переглянути скріншоти із закритої переписки Слуг:
Додамо, що продовження українізації віднесено до річної програми Кабміну прем’єр-міністра Шмигаля. А в березні Президент України Володимир Зеленський підписав закон про середню освіту, згідно з яким в країні ліквідовуються російськомовні школи.