Роботи із розкопок рівненських підземель, що у парку Шевченка, розпочалися ще у січні цього року. Тривають вони до сьогодні. Та, за словами начальника управління культури Рівненської міської ради Тараса Максименка, уже починає розвиднятися «світло в кінці тунелю».
- У нас вже є алгоритм із проведення робіт: на середину серпня ми будемо мати проект із консервації підземних приміщень. А з 1 вересня ми розпочнемо роботу над проектом реставрації підземної частини будівель князів Любомирських. Тоді ж плануємо розпочати консерваційні роботи, - говорить начальник. - Для того щоб ця будівля, яку ми знайшли, не розвалилася, фундаменти треба буде обкопати, гідроізолювати. Там треба буде провести дуже багато фахової роботи, яку в Рівному поки ніхто не проводив. До цього часу археологи розкопували щось, віддавали все цінне в музеї і закопували. А щоб відкопати, музеєфікувати і лишити для прийдешніх поколінь – такого в Рівному ще не було. Тому маємо не помилитися, залучаємо найкрутіших спеціалістів зі Львова та Києва. Це люди, які мають досвід таких робіт, наприклад, Юлія Стріленко. Вона автор книги по консервуванню пам’яток архітектури. Вона вже нас консультує по цьому об’єкту.
В управлінні зауважують, що за міські кошти можна організувати дуже скромні реставраційні роботи, тому сподіваються отримати кошти з Брюсселю - грант у розмірі 500 тисяч євро (співфінансування міста 10%). Але чи отримає проект музеєфікації підземелля грант від ЄС - буде відомо у вересні.
- Я не хотів би, щоб нас звинувачували в тому, що місто витрачає кошти на якісь такі речі. Якщо ж це будуть європейські кошти, то це буде проект, якого ще не існує в Україні. Це буде звукосвітлове шоу навколо фундаментів підземних будівель. Самі підземелля накриємо спеціальним склом. А ще облаштуємо світлову зенітку, направлену в небо. Звичайно, облаштуємо підземні приміщення у вигляді квест-кімнат. Помістимо там артефакти. Щоб організовані групи молоді там проводили квести на знання історії міста.
Джерело:Голосно