Щороку космічний телескоп «Hubble» присвячує невелику частину свого дорогоцінного космічного часу отриманню ювілейного знімка, який демонструє особливо красиві і цікаві для науки об'єкти з далекого космосу. У 2020 році, на своє 30-річчя, знаменитий телескоп «написав» портрет двох барвистих туманностей, який показує, як енергійні, масивні зірки підсвічують і руйнують свої будинки з газу і пилу, пише Урядовий кур'єр.
– Хоча туманності NGC 2014 і NGC 2020 року, розташовані у Великій Магеллановій Хмарі на відстані 160 тисяч світлових років від Землі, на цьому фото вони здаються відокремленими у видимому світлі, але фактично вони є частиною одного гігантського комплексу зореутворення. У зображених тут ділянках переважає світіння зірок, які у 10 разів яскравіші, ніж наше Сонце, які проживуть яскраве, але коротке за космічними мірками життя — всього кілька мільйонів років, — йдеться в прес-релізі на сайті космічного телескопа.
На фото: Блискуча центральна частина NGC 2014 року — це група яскравих, величезних зірок, які підсвічують і поступово руйнують навколишній їхній кокон з водню і пилу. Туманність синього кольору нижче NGC 2014 сформована однієї гігантської зіркою, яка приблизно в 200 тисяч разів яскравіша за наше Сонце і через кілька мільйонів років може стати надновою. Яскравий синій колір туманності обумовлений розігрітим приблизно до 11 тисяч градусів за Цельсієм газоподібним киснем. Credit: NASA, ESA, and STScI.
Читайте також: Як виглядав космос в день вашого народження: NASA запустила цікавий проект до ювілею Hubble
Нині в рамках своєї місії «Hubble» провів 1,4 мільйона спостережень і надав дані, які астрономи всього світу використовували для написання понад 17 тисяч наукових публікацій, що робить його однією з найпродуктивніших космічних обсерваторій за всю історію космічних спостережень.
Читайте також: В небі над Рівним помітили супутники Маска
Читайте також: На Рівненщині тестують мобільний додаток для самоізоляції
Читайте також: Як одружуються рівненські пари під час карантину