Українські батьки відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень через недовіру до лікарів та вакцин. Це вже призвело до зростання небезпечних інфекційних недуг і дитячих смертей від них. Застороги вакцинації долали у Рівному за допомогою столичного експерта. Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій зустрівся із місцевими медиками у рамках проекту «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я», який втілює благодійна організація "Мережа 100 відсотків життя Рівне".
Він провів семінар, на якому підняв питання щодо забезпечення медпрепаратами для щеплення, стану захворюваності та плану вакцинації у Рівному.
- Був період, коли завозили неякісні вакцини, які давали велику побічну дію. Але ситуація змінюється. І ми хочемо донести до батьків, що вакцини стали якісні. Нині їх закуповують міжнародні організації", - розповів Юрій Лазаревич, голова правління БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне"
Крім якості вакцин чимало питань виникає стосовно кваліфікації медичних працівників і з цим теж необхідно боротися, вважає доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Федір Лапій.
- Декілька років тому ми говорили про загрозу. На сьогодні в нас реальні приклади. Є зафіксовані смерті невакцинованих дітей від кашлюка. Ми не можемо це зупинити, бо процес вже йде. Але ми можемо мінімізувати і попередити кількість хворих. Всі перестороги зникають, коли пацієнт довіряє своєму лікарю", - розповідає доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Федір Лапій