Україна стала єдиною країною світу, в якій розпочато масштабну відеофіксацію судових справ за допомогою технології віртуальної реальності VR 360, яка дозволяє одночасну зйомку і перегляд відео судового процесу у вимірі 360 градусів, тобто з усіх можливих кутів та ракурсів навколо камери.
За допомогою революційної технології, здійснюється одночасний запис всього простору, який оточує відеокамеру та досягається ефект присутності оглядача у залі судових засідань.
Таке відео можна переглядати вже сьогодні на будь - якому професійному комп`ютері або смартфонах через відвідування YouTube каналу Відкритий Суд. Тестове відео розміщене за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=jKhTt_PO_tc (назва: Virtual Court 360. Кримінальне провадження за звинуваченням особи у вчиненні розбою; увага: відео підтримується браузером Google Chrome)
Переглядаючи таке відео на Youtube, підписники Проекту "Відкритий Суд" зможуть опинитися "в залі судових засідань" та самостійно стежити за всім, що відбувається в ході розгляду справи, просто нахиляючи свій смартфон у різні боки, або ж перетягуючи площину екрану на комп`ютері.
Більше того, завдяки VR - технології ми, в подальшому, не потребуємо необхідності зближення чи віддалення відео, пересування камери в залі судового засідання та уникаємо будь - яких незручностей для суду чи сторін у справі.
"Втаємничити будьщо в судовому процесі стане неможливим. Йде мова навіть про прояви емоцій, завдяки яким судді часто схиляють сторін до вчинення тих чи інших процесуальних дій. Це стосується також адвокатів та сторін, які намагатимуться вчинити тиск на суд або на іншого учасника справи. В цілому, ми побачимо все. Ми побачимо все, запишемо все, і оприлюднимо все для громадськості та органів дисциплінарного контролю, оскільки правосудядя в Україні повинно грунтуватися на публічності та неухильному дотриманні процесуального порядку - Станіслав Батрин, кандидат юридичних наук, засновник та керівник проекту "Відкритий Суд".
Ініціатива впроваджується Проектом "Відкритий Суд", яким з початку 2015 року здійснено відеофіксацію понад 5000 судових справ у всіх областях України з метою забезпечення транспаретності правосуддя, утвердження високих стандартів судового процесу та посилення гарантій дотримання процесуальних прав учасників судових справ. ф