Як правильно відсвяткувати свято Трійці?

Як правильно відсвяткувати свято Трійці?
0
1697
0
Як правильно відсвяткувати свято Трійці?

Трійця у 2017 році випадає на 4 червня. А 5 червня, в понеділок, українці матимуть додатковий вихідний, адже це другий день Зелених свят. День Святої Трійці має багаті традиції та прикмети. Повідомляє 24tv.ua

Трійця: що не можна робити?
Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля – нібито нічого хорошого таку сім’ю не чекає.Шити, пекти і працювати на городі, як і на інші великі християнські свята, на Трійцю не можна.
 
Тих людей, хто не відпочиває в цей день, за повір'ями, чекають напасті: у тих, хто оре, худоба впаде, у тих, хто сіє, град поб'є посіви. У тих, хто пряде вовну, вівці заблукають.
 
Духів День – це наступний день після Трійці, коли забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Нібито земля в цей день обов’язково подарує хорошій людині щось цінне.У народі вірили, що на Трійцю приходять міфічні істоти – мавки і русалки, тому не бажано одному йти в ліс або на поле. Також не можна водити в ліс худобу.
 
А ще на Трійцю не можна купатися, інакше, за давніми повір’ями, русалки затягнуть на дно. У народі вірили, що на Трійцю не можна купатися в озері.
 
Що можна робити на Трійцю
У свято оспівують Отця, Сина і Святого Духа, а також поминають померлих. У неділю у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих і красивих служб в році, а після Божественної літургії, вчиняють вечірню в пам’ять про поблажливість святого духа на учнів Ісуса.У церкву в цей день ходять з гілками берези, клена або дуба, а також з польовими квітами. Потім їх несуть додому, засушують і зберігають за іконами. Також гілки залишають біля вікон і дверей, щоб не проникла зла сила.

На трійцю святять зелень і прикрашають нею свої домівки. На Трійцю сушать віники для лазні. Вважається, що вони будуть мати цілющу силу.
 
Якщо на Трійцю не можна призначати весілля, то зовсім інша справа – сватання і знайомство з батьками. Якщо вони випадуть на Трійцю, то шлюб буде міцним і щасливим.
 
Існує також прикмета, що дощ на Трійцю пророкує грибний рік, хороший урожай і прекрасну погоду.
0
# Святослав Євтушенко # корисні поради # Трійця
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
120
До річниці повернення: у Києві відкрили пам’ятник першому українському космонавту
0
Читати далі
92
Україна може вступити в НАТО до 2030 року
0
Читати далі
117
Стільці для офісу – що і як вибирати?
0
Читати далі
210
Медики чи псевдоексперти: Кому довіритися під час пандемії COVID-19?
0
Читати далі
101
В Україні за брехню в деклараціяціях штрафуватимуть та саджатимуть
0
Читати далі
160
У Рівному визначили переможця конкурсу на кращий меморіал Героям Небесної сотні та Воїнам АТО
0
Читати далі
118
У яких закладах торгівлі Рівненщини можна скористатися коштами «пакунку малюка»?
0
Читати далі
464
Синоптики попереджають рівнян про морози та сильний вітер
0
Читати далі
206
Китайський зонд успішно зібрав місячний ґрунт і повертається на Землю
0
Читати далі