Бутулізм знову "бере у лещата" Рівненщину

Бутулізм знову
0
Бутулізм знову "бере у лещата" Рівненщину

На Рівненщині за останній тиждень серпня зафіксована два випадки ботулізму. 

У Гощанському районі жінка з’їла неякісний сальтисон, а у Сарненському районі чоловік з’їв домашню тушонку. «Вбивче» тушковане мясо з чоловіком вживали ще двоє людей, а заразився один. На щастя людей вдалось врятувати, нині їх життю та здоров’ю нічого не загрожує. 

Про ситуацію розповідає головний спеціаліст відділу санепіднагляду Держпродспоживслужби в області Тетяна Мамчур:

Стан хворих був важким, вони лікувались у інфекційному відділенні. Вчасно їм надійшов та був введений антитоксин протибутуліністичний. Нині їх життю нічого не загрожує. Звичайно, що ботулізм це дуже серйозна проблема, і ми робимо акцент на профілактиці, тобто слідкувати за продуктами харчування. Дуже обережним треба бути із консервацією, особливо домашньою. 


Фахівці Держпродспоживслужби області нагадали, що домашню консерву необхідно прогрівати перед вживанням не менше 10 хвилин. Варто відзначити, ботулізм - гостра токсикоінфекція, що міститься в неправильно приготованих консервах. 

Найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти викликають групові, «сімейні» спалахи захворювань.

0
# Рівненщина # бутулізм
Найцікавіші матеріали
США готуються депортувати близько 80 українців, серед яких емігранти ще часів СРСР
0
Читати далі
На Рівненщині під колесами маршрутки загинула пенсіонерка
0
Читати далі
Уряд схвалив механізм дії урядової програми «Зимова підтримка»
0
Читати далі
На Рівненщині у водія-порушника виявили арсенал зброї та наркотики
0
Читати далі
рф запускає план по дестабілізації України: що відбувається
0
Читати далі
Саакашвілі закликав Зеленського включити його до списку цивільних полонених російсько-української війни
0
Читати далі
У Рівненському районі врятували жінку, яка заблукала у лісі
0
Читати далі
Рівненський плавець представить Україну на Дефлімпійських іграх у Токіо
0
Читати далі
На Дубенщині внаслідок ДТП травмувалися водій та пасажир фургону
0
Читати далі