Перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм відкрився у Клевані

Перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм відкрився у Клевані
0
  • Перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм відкрився у Клевані
  • Перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм відкрився у Клевані
  • Перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм відкрився у Клевані
  • Перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм відкрився у Клевані

У Рівненському обласному госпіталі, що у селищі Клевань, запрацював Центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми для учасників АТО. Це перше подібне відділення у державному секторі в системі МОЗ.

На відкриття завітали в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, народний депутат Оксана Корчинська та Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко.

Центр передбачений для пацієнтів – учасників АТО з наслідками важких черепно-мозкових та спинальних травм, які потребують довготривалого лікування та реабілітації. Тут лікуватимуть поранених з усієї України. Потужність закладу 50 ліжок, середня тривалість курсу лікування – 180 днів.

Центр обладнали сучасним обладнанням, облаштували багатофункціональні палати та процедурні кабінети.

Для пацієнтів-візочників передбачили ліфти. Палати обладнані відеоспостереженням, поряд з ліжками є кнопки виклику. Окремо є палати для інвалідів І-ої групи та їх родичів.

Тут є великий басейн, який планують обладнати підводною біговою доріжкою.

Для пацієнтів є спільний простір, де можна проводити час та підтримувати одне одного. Поряд є котеджі для адаптації, щоб перед випискою додому пацієнти могли пристосуватися до життя в домашніх умовах без допоміжних пристроїв.

Окрім послуг Центру, учасники АТО користуватимуться повним спектром оздоровчих процедур госпіталю. Тут будуть проводити не лише реабілітацію, а й терапевтичний супровід супутніх захворювань пацієнтів.

«Нарешті буде гідний Центр для наших захисників та всіх українців, які потребують реабілітації. Клеванський госпіталь один з найкращих в Україні, тому ми і вирішили обладнати на його базі спинальний Центр. Хотілося б, щоби люди, які збираються будувати або ремонтувати реабілітаційні центри, подивилися, як це працює тут. І головне – спеціалісти. Бо не обладнання робить реабілітацію успішною, а люди. І щоденна праця, і бажання встати на ноги, і турбота близьких», – розповіла Уляна Супрун.

За її словами, це гарний приклад співпраці держави, області, працівників госпіталю та міжнародних експертів. Це той приклад, де ставлять пацієнта в центрі уваги.

За словами заступниці голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко, на ремонт приміщення з обласного бюджету виділили 7 мільйонів гривень, ще 11 мільйонів спрямували з Державного фонду регіонального розвитку. Окремо на придбання медичного обладнання з держбюджету виділили 28 мільйонів гривень.

0
# Рівненщина # Клевань
Найцікавіші матеріали
Підприємців Рівненщини запрошують долучитися до всеукраїнської платформи «Діалог влади та бізнесу»
0
Читати далі
У Рівному поліцейські викрили групу осіб, які налагодили виготовлення та збут фальсифікату
0
Читати далі
В Україні активізувалася роспропаганда: що вкидають
0
Читати далі
93 адмінпротоколи склали поліцейські на жителів Рівненщини за підпали сухої рослинності
0
Читати далі
На вокзалі у Рівному чоловік штрикнув іншого ножем
0
Читати далі
Чоловік, якого побив знайомий в Острозі, помер у лікарні
0
Читати далі
На Рівненщині троє молодиків злетіли з дороги у кювет та «зупинились» об дерево
0
Читати далі
В ДТП на Рівненщині травмувалися четверо дітей
0
Читати далі
Українці від початку року протермінували майже 10 тис. штрафів ТЦК
0
Читати далі