Зараз із Поліссям у людей одна асоціація – бурштин. Проте так було не завжди. У соцмережах поширюють чорно-білий відеозапис «The Granite Men Of Poland», на якому чоловіки на фоні гранітних скель видобувають каміння. Кадри були відзняті у 1935 році у Клесові, що на Рівненщині, пише Північ-інфо.
Відеозапис закарбував чоловіків, які працюють на кам’яному кар’єрі. Спочатку вони закладають динаміт, потім звучить попереджувальний звук клаксона і чоловіки йдуть за укриття. Людина натискає детонатор і величезна частина скелі вибухає, осипаючись на землю. Чоловіки працюють з свердлами та молотами, щоб розбити скелі, потім формувальники згладжують камінь у блоки.
Відео з’явилось на ютуб-каналі British Pathe ще у 2014 році, проте увагу на нього звернули лише зараз.
Місцевість навколо Клесова багата на розкішні ліси й поклади рожево-сірого граніту, торфу, каменю, унікальні родовища бурштину. Клесів став промисловим селищем саме завдяки видобутку граніту. Граніт в основному використовують як цінний будівельний матеріал. Продукція місцевих каменярів, зокрема гранітні плити, знали в усіх республіках СРСР. Вони слугували для облаштування великого підземного переходу на площі Перемоги в Ленінграді, ними облицьовували мости й набережні, станції метрополітенів Москви, Риги, Горького, Києва, Харкова, Тбілісі, Баку…