72% цього сміття захоронили на сміттєзвалищах області, 1,5% відправили на заготівельні пункти вторинної сировини, 21% — на заводи переробки.
На території області є 334 офіційних сміттєвих полігони, з них сім звалищ уже не діють. Найбільшим полігоном є рівненський, який діє з 1959 року та прийняв 5337,2 тис. тонн сміття, що складає 96% від його проектних потужностей.
— Бачимо, що ситуація зі збором та утилізацією сміття в області досить непроста: більшість полігонів вичерпують свої проектні потужності або вже перевантажені, як-от у Млинові, Дубні та Вараші. Тому під час одного із засідань комісії було вирішено розробити рекомендації для органів місцевого самоврядування стосовно своєчасного збору та вивезення до місць захоронення побутових відходів. Мета таких дій — акцентувати увагу на проблемах захоронення сміття, запобігти санітарному забрудненню територій та поширенню інфекційних хвороб, що надзвичайно актуально у спекотну пору року, — зазначив голова екологічної комісії Володимир Валявка.