На Рівненській АЕС шукають альтернативу російському паливу

На Рівненській АЕС шукають альтернативу російському паливу
0
На Рівненській АЕС шукають альтернативу російському паливу

Про це йшлося на технічній нараді на Рівненській АЕС. Разом з представниками шведського відділення Westinghouse Electric розглянули питання постачання ядерного палива на РАЕС, яка до цих пір користується лише російським паливом.

Щоб уникнути  залежності від одного постачальника, а саме російської компанії «ТВЕЛ», ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2014-му році уклав договір із компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. Цим паливом вже користуються на Південноукраїнській АЕС, а також на Запорізькій. На черзі і РАЕС.

«Сьогодні згідно з підписаною угодою енергоблоки №2, 3 ЮУАЕС та №1, 3, 4 та 5 ЗАЕС переходять на паливо Westinghouse. Наразі основним постачальником ядерного палива на РАЕС є АТ «ТВЕЛ» (Росія). Відповідно до міжнародних норм в енергогенеруючій компанії необхідно мати декілька альтернативних постачальників однієї продукції. Нас цікавили досягнення та напрацювання у сфері виробництва американського ядерного палива як для енергоблоків-мільйонників, так і для малих енергоблоків ВВЕР-440. Питання розповсюдження цього палива на РАЕС і інші енергоблоки буде вирішуватись на рівні НАЕК «Енергоатом», – прокоментував головний інженер РАЕС Сергій Боришкевич.

0
# Рівненщина # РАЕС
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині протягом вихідних у ДТП за участі мотоциклістів травмувалися 3 людей
0
Читати далі
Жителя Березнівщини за смертельне поранення знайомого взято під варту
0
Читати далі
Жителі віддалених громад Рівненщини зможуть пройти безкоштовний комплексний чекап та онкоскринінг
0
Читати далі
Зміцнення українською владою позицій в країнах Балтії і Північної Європи: наближення України до ЄС
0
Читати далі
Запровадження платних доріг в Україні неминуче
0
Читати далі
У Рівному судитимуть громадянина рф, який на замовлення фсб шпигував за бійцями ССО
0
Читати далі
Організував схему перетину кордону та втік у Польщу: на Рівненщині судитимуть жителя Сарненщини
0
Читати далі
Кожна третя аварія з самокатниками — за участі підлітків
0
Читати далі
На Рівненщині поліцейські затримали групу сутенерів
0
Читати далі