Інспектори Держпраці перевіряють роботодавців і виявляють неоформлених працівників. Нагадаємо, за одного працівника, який працює неофіційно, передбачений величезний штраф - 96 тисяч гривень, а за недопущення управління Держпраці на підприємство для перевірки – 320 тисяч.
Такі штрафні санкції неабияк лякають приватних підприємців.
"В мене проходила перевірка. Інспектор настільки все перевіряв, що в мене склалось враження ніби він шукав принципово можливість оштрафувати. Жодних порушень не було знайдено, але натомість зверхнє відношення до мене було проявлено. Не бачу нічого позитивного в такому величезному збільшенні повноважень інспекторам",- коментує приватний підприємець пані Оксана.
Проте перший заступник голови ОДА Юрій Приварський говорить про скоріше профілактику:
«Нове законодавство у сфері трудових відносин дає широкі повноваження управлінню Держпраці у Рівненській області. Проте зараз ми робимо ставку більше на профілактичні заходи. Це має стати сигналом для підприємців, щоб вивести з тіні свій бізнес, адже легалізація економіки та заробітних плат є суттєвим кроком для наповнення бюджету», - зазначив Юрій Приварський для сайту Рівненської ОДА.
Окрім того, діють районні групи, якими з початку року обстежено 95 суб'єктів господарювання.
Юрій Приварський доручив відповідним службам, головам районних державних адміністрацій посилити роботу у напрямку легалізації тіньової зайнятості та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.
І вже на наступному засіданні заслухають керівників тих РДА, де робота з легалізації тіньової зайнятості виконується не належним чином.