У 2015 році на Рівненщині було прийнято Стратегію розвитку на майбутні п’ять років
За цей час в області вже реалізували півсотні різних проектів, ще 67 – у стадії виконання. Про це йшлося під час засідання обласної робочої групи з впровадження Стратегії регіонального розвитку до 2020 року.
Так, майже половина впроваджених проектів стосувалося розвитку сільських територій, третина ідей направлена на економіку, решта – на людський капітал.
«Чи не основною метою є зменшення соціального дисбалансу між селом і містом. Так, у сільських територіях акцентували увагу на освіті, а у містах пріоритетом стало відновлення роботи Рівненського аеропорту та розвиток туризму», - розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк під час презентації.
Загалом на усі проекти вдалося залучити більше 1 мільярда гривень з різних джерел.
Втім, значну частину коштів спрямовано з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Тому, заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко наголосив на важливості залучення коштів ззовні, тобто зосередитися на міжнародній допомозі.
Нині ж стартує другий етап впровадження Стратегії – на 2018-2020 роки. До 15 серпня усі бажаючі можуть запропонувати свої ідеї, а восени подані проекти будуть остаточно відібрані.
Пріоритетами на наступні роки у розвитку Рівненщини, на думку Ігоря Тимошенка, мають бути: впровадження опорних шкіл, створення у громадах ЦНАПів та Центрів безпеки. Президент Західноукраїнської регіональної непідприємницької громадської організації «Волинський ресурсний центр» Василь Крашевський додав, що ключовим також має бути розвиток бізнесу та створення робочих місць.