На основі методики Центрального офісу реформ при Мінрегіоні на Рівненщині запровадили рейтинг об’єднаних територіальних громад
Результати рейтингу презентував заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко під час колегії.
Перший показник – власні доходи загального фонду місцевих бюджетів в розрахунку на одного мешканця. Є явні лідери – Привільненська, Крупецька та Клесівська ОТГ.
Наступний критерій – рівень дотаційності ОТГ. Мінрегіон рекомендував дотаційний рівень на рівні 30 відсотків. Більшість громад області попадає під цей критерій. Водночас є бездотаційні –Крупецька та Клесівська ОТГ.
Запорукою майбутнього розвитку громад є значимі власні капітальні видатки, що в першу чергу необхідно для забезпечення співфінансуванння масштабних інвестиційних проектів. Найкращі можливості тут у Привільненської, Бабинської та Клесівської громад.
Останній показник характеризує питому вагу видатків на утримання апарату управління. Тут лідери – Радивилівська, Смизька та Острожецька громади. Відповідають критеріям також Клесівська, Привільненська та Крупецька ОТГ. При цьому понад 40 відсотків власних доходів іде на утримання апарату у Пісківській та Держаненській громадах з низькими показниками цих доходів та високим рівнем ротаційності.
«Не виключено, що сьогоднішні рекомендаційні критерії завтра стануть офіційними при прийнятті рішень Кабінетом Міністрів стосовно визнання громад спроможними – і тоді громадам, що не встигли об’єднатись, прийдеться вишукувати реальні можливості створення спроможних ОТГ», - звернувся до керівників ОТГ Ігор Тимошенко