У боротьбі з корупцією влада, правоохоронні органи та громадськість повинні діяти спільно. Адже ефективна співпраця сприятиме остаточному результату. Про це повідомив директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський під час зустрічі з громадськістю та ЗМІ Рівненщини.
Зокрема, представник НАБУ розповів про діяльність Бюро.
«Це державний правоохоронний орган. Його завдання – боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади. А це можуть бути радники та помічники Президента України, народні обранці, депутати обласних рад, керівники обласних та районних адміністрацій, прокурори регіональних прокуратур та їхні заступники, судді усіх рівнів. Компетенція НАБУ – це 13 статей Кримінального кодексу України», - презентував Тарас Лопушанський.
Бюро складається з центрального управління у столиці, трьох територіальних управлінь – в Одесі, Харкові та Львові. Загальний склад – 700 осіб. У Бюро працюють детективи. Це нові посади, що поєднують повноваження оперативника та слідчого.
Також Тарас Лопушанський розповів про особливості ведення досудових розслідувань і перші результати роботи.
«Затримання голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, очільника ЦВК Михайла Охендовського, повідомлення про підозру голові Рахункової палати України у вчиненні кримінального правопорушення. Це результати роботи Бюро», - розповів Тарас Лопушанський.
Нині НАБУ розслідує майже 400 кримінальних проваджень, повідомило про підозру 221 високопосадовця топ-рівня, схвалило 121 обвинувальний акт, скерувало до суду 75 матеріалів. Загальна шкода по злочинах, які проводить НАБУ, складає 84 мільярди гривень.
«Наша робота – це виявлення, розслідування корупційного правопорушення, вручення підозри та обвинувального акту, скерування справи до суду», - повідомив Тарас Лопушанський.
Водночас, аби розпочати розслідування, потрібно мати конкретні факти. Тож Тарас Лопушанський закликав громадськість Рівненщини звертатися до НАБУ у разі необхідності:
«Ви наші громадські детективи. Тому, якщо ви справді вболіваєте за країну та маєте інформацію про корупційні діяння, повідомляйте нас задля того, аби ми реагували на такі випадки».